ru uk

Золото і гроші

Золото на століття? Вся правда про золото!

Срібло Історія

Історія видобутку і використання срібла

Срібні гроші світу

Срібло використовується з дуже давніх часів, з цієї причини дуже важко вказати повну історію походження назви металу. Слова схожі за назвою на Срібло використовувалися в багатьох мовах стародавнього світу і, зазвичай, означали вони блискучий. Латинська назва золота Argentum (світлий) походить від індоєвропейських слів, що означали білий, блискучий. З сріблом пов'язано походження багатьох інших слів. Так, наприклад, від латинської назви срібла походить назва Аргентини, в якій було знайдено безліч родовищ срібла. Перші монети з природного сплаву срібла з золотом (електрума) використовувалися лідійцями в 700 р до н.е. Надалі багато народів використовували срібло як гроші. У древній Русі мірою вартості різних предметів достатньо довгий час були бруски срібла. У тих випадках, коли предмет торгівлі коштував менше всього бруска, від нього відрубували частина, яка відповідала вартості речі. Ці відрубані частини називалися рублями і від них пішла назва грошової одиниці — рубль. Іспанською Plata одночасно позначає срібло і гроші, англійський фунт стерлінгів спочатку позначав вартість одиниці маси срібла високої проби, французькі ліврів, а також назви багатьох інших грошових одиниць мали аналогічне походження. До 19-го століття фактично існувала біметалічна грошова система (срібло та золото), проте після відкриття великих родовищ срібла в Америці відбувся перехід до золотого стандарту.

Однією з головних причин використання срібла з давніх часів є те, що воно достатньо часто зустрічається у вигляді самородків. Срібло хімічно більш активно, ніж золото, тому самородне срібло зустрічається набагато рідше ніж золото. Найдавніші вироби з срібла знайдені в Ірані — це ґудзики, які були виготовлені імовірно в 4800-4500 рр.. до н.е., в Анатолії (Мала Азія) знайдено кільце, зроблене в кінці п'ятого тисячоліття до нашої ери. На троні єгипетського царя Тутанхамона і на полозах його скриньки і ковчегів збереглися фрагменти фольги з срібла. Цікаво, що на протязі довгого часу срібло в стародавньому Єгипті цінувалося вдвічі дорожче золота. Пов'язано це було з тим, що на його території не було родовищ срібла. Тривалий час залишалося загадкою звідки єгиптяни брали срібло і тільки зовсім недавно було встановлено, що срібло в Єгипет доставляли мінойці з острова Крит. Мінойці були відомі як вправні торговці і мореплавці, срібло вони добували в Норвегії і потім із задоволенням міняли його на золото, якого в Єгипті було багато.


Сайт dragmet.com.ua є винятково інформаційним і ми не займаємося продажем або купівлею золота та інших дорогоцінних металів.

Київ, Україна © 2008-2016 dragmet.com.ua