ru uk

Золото і гроші

Золото на століття? Вся правда про золото!

Золото

Все про золото в Україні і в світі

Золото відіграло велику роль у розвитку світової економіки та цивілізації в цілому. У сучасних умовах воно займає важливе місце в економіці та міжнародних відносинах, а також як і раніше служить символом скарби і влади.

Хімічний елемент номер 79, важкий блискучий метал жовтого кольору. Золото хімічно дуже інертно, не розчиняється в багатьох кислотах не окислюється ні на повітрі, ні у воді і, почасти, завдяки цьому придбало і зберігає незвичайні і складні суспільні функції. На базі золота склалася кредитно-грошова система, без якої немислима сучасна економіка. У міжнародній валютній сфері воно і тепер займає важливе місце. Із золотом пов'язані серйозні теоретичні проблеми політичної економії, які активно обговорюють в науковій літературі.

В останні роки становище золота в економіці та політиці капіталізму істотно змінюється. З настання низки світових криз жовтий метал знову опинився на переломі своєї історії, яка тягнеться від епохи єгипетських фараонів до сучасних безготівкових операцій на світових біржах.

Багато хто хоче більше знати про золото, про його минуле, сьогодення і майбутнє.

В кінці дев'ятнадцятого століття в Ель-Амарне був виявлений архів глиняних табличок, який містить листування фараонів в п'ятнадцятому і чотирнадцятий століттях до нашої ери з владиками Ассирії, Вавилона, Мітані та інших близькосхідних держав, а також з єгипетськими васалами в Сирії і Палестині. У цих листах багаторазово згадується золото, яким був багатий Єгипет, і в якому вкрай потребували інші держави. Царі і васали незмінно просять фараонів поділитися з ними цим багатством, пропонуючи натомість свої товари. Мабуть, це найдавніші документи, які відображають функціонування золота як світових грошей і як важливого чинника міжнародних відносин.

Більше трьох з половиною тисяч років минуло з тих пір, як були написані листи ель-амарнского архіву. Сучасна торгівля і дипломатія відрізняються від торгівлі і дипломатії часів фараонів, як комп'ютер відрізняється від гончарного круга. Але золото й тепер відіграє важливу роль у міжнародних відносинах. Найбільшим власником жовтого металу в наші дні є уряд США: в його сховищах лежать злитки загальною вагою понад вісім тисяч тонн! Міжнародний валютний фонд встановив правила, формально відводять золоту достатньо скромну роль у міжнародній валютній системі, проте золото явно виходить за відведені йому рамки й ставить перед все нові проблеми. Історія золота продовжується і обіцяє бути не менш бурхливою і захоплюючою, ніж досі.


Сайт dragmet.com.ua є винятково інформаційним і ми не займаємося продажем або купівлею золота та інших дорогоцінних металів.

Київ, Україна © 2008-2016 dragmet.com.ua