ru uk

Золото і гроші

Золото на століття? Вся правда про золото!

Як почистити срібло

Як легко і безпечно почистити срібло в домашніх умовах

Як почистити срібло

Спеціалізовані засоби для чищення срібла зазвичай не дуже дорогі, але часто містять їдкі хімікати, які не всім сподобається використовувати. Однак, можна легко очистити срібло, використовуючи підручні засоби.

По-перше, знадобиться каструля з водою. У каструлі має бути достатньо місця, щоб вмістити все срібло, але її не потрібно заповнювати водою доверху, залиште не менше п'яти сантиметрів запасу зверху. Воду потрібно довести до кипіння і зняти каструлю з вогню. Киньте на дно каструлі алюмінієву фольгу, а зверху покладіть ваші срібні прикраси або столове срібло. Далі, потрібно засипати в каструлю трохи харчової соди. Будьте обережні: сода при контакті з гарячою водою скипить і її рівень на короткий час підніметься. Поки вода буде пінитися, можливо ви відчуєте запах сірководню (характерний запах тухлих яєць). Продовжуйте засипати соду поки срібло не очиститься чи поки вода не перестане пінитися.

Для того, щоб цей метод спрацював, вода повинна бути дуже гарячою і якщо ви все зробите правильно, то срібло просто чарівним чином очиститься від темного нальоту. Цей метод насправді дає набагато кращі результати, порівняно з тим, що можна очікувати від застосування багатьох спеціалізованих засобів для чищення срібла. Очищаються навіть глибокі западини на поверхні, які дуже складно очистити при ручному чищенні.

Після цієї чистки просто промийте срібло водою з неагресивним миючим засобом, щоб видалити залишки соди. Якщо на поверхні залишаться невеликі темні плями, то їх, зазвичай, легко можна стерти м'якою тканиною.

Увага! Не варто використовувати цей метод, якщо у ваших виробах є дорогоцінні камені. Такі вироби краще віддати для чищення ювеліра. Також не варто ризикувати і чистити самостійно ті вироби, які для вас особливо важливі, незалежно від того є в них камені або ні.

В інтернеті є багато статей, в яких рекомендують чистити срібло потерши зубною пастою, сіллю, содою та іншими абразивними засобами. Звичайно таким чином можна очистити наліт, але при цьому ви подряпаєте поверхню, зовнішній вигляд срібла може бути зіпсований, воно буде швидше окислюватися і, якщо виріб посріблений, то ви просто з часом зітрете верхній шар, оголивши метал, який лежить в основі.

Часто можна зустріти твердження про те, що при використанні описаного вище методу потемнілі ділянки срібла переходять на фольгу, проте це не так. Срібло тьмяніє через утворення на поверхні сульфіду срібла і при очищенні відбувається відновлення срібла з сульфіду з вивільненням сполук сірки, запах яких відчувається як запах протухлих яєць.


Сайт dragmet.com.ua є винятково інформаційним і ми не займаємося продажем або купівлею золота та інших дорогоцінних металів.

Київ, Україна © 2008-2016 dragmet.com.ua