ru uk

Золото і гроші

Золото на століття? Вся правда про золото!

Блакитне золото

Чи існує блакитне золото? Що таке блакитне золото?

блакитне золото

У старих книгах блакитне золото часто визначається як сплав золота і заліза. Насправді це не зовсім так. Дослідження продемонстрували, що такий сплав має виражений білий колір. Блакитний же відтінок сплаву може визначатися освітою на його поверхні плівки оксиду заліза, подібної блакитнуватому відтінку загартованого заліза. Сплав золота з залізом може мати ті ж характеристики, що й звичайна сталь, тобто, якщо сплав приготований з відхиленням від рецептури, то таке золото може навіть іржавіти, незважаючи на те, що мова йде про золото 750-ої проби. У сплав золота з залізом також іноді додають хром.

Корпус годинника, виготовлених з блакитного золота, що має велику популярність у деяких компаній-виробників годинників, заслуговують окремої уваги. Блакитний або синій колір у таких випадках досягається за рахунок покриття поверхні тонким шаром блакитного лаку, іноді також поверхню нікелюють і потім фарбують нікель хімічним способом, цей процес є достатньо простим. Блакитний відтінок можна отримати введенням атомів кобальту в поверхню золотого сплаву. Однак, блакитне золото все ж скоріше залишається міфом, оскільки Британський комітет по пробах металів не схвалює використання терміну блакитне золото, оскільки ніхто не в змозі виробити сплав золота, який був би дійсно блакитним.

Блакитне золото може бути створено, на основі інтерметалевих з'єднань золота з індієм (які мають яскраво — синій колір) і золота з галієм (блідо — синій колір).


Сайт dragmet.com.ua є винятково інформаційним і ми не займаємося продажем або купівлею золота та інших дорогоцінних металів.

Київ, Україна © 2008-2016 dragmet.com.ua